2018. december 11., kedd

Transztánc

Igazából én is úgy érzem, hogy a táncról és a zenéről felesleges beszélni, mert csak megélni lehet, de most mégis megpróbálom.

Másodszor voltam hétvégén transztáncon és teljesen mást adott mindkét alkalom. Az elsőnél iszonyatosan felszabadultam, megéreztem, hogy milyen ego és gátlások nélkül elengedni magam. Még a hajam is hullámos lett tőle!

Aztán a másodiknál könnyednek indult minden, de a végére nagyon nehéz, megterhelő és fárasztó lett, megjártam a padlót is. De pont ez a szép abban, amikor dolgozol magadon, hogy nem irányíthatod a dolgok kimenetelét, nem várhatod el, hogy minden finom és könnyed lesz, hisz mit tanulhatnál abból mindig?

Nem szoktuk megosztani a végén az élményeket, én most mégis elárulom az utóbbit, mert nagyon meghatározó volt számomra. Olyan volt, mintha húztak, rángattak, ütöttek-vágtak volna és én mindezt csak hagytam, elviseltem, tűrtem. Az üzenetét nem kellett fejtegetnem, éreztem hogy ez a test megélése, ami mindannyiszor ugyanezt kényszerül elviselni, amikor nem kapcsolódunk vele, nem figyelünk a jelzéseire és folytatjuk az evést, ivást, amikor már tele vagyunk, nem állunk meg pihenni vagy úgy élünk le egy életet, hogy utálunk egy testrészt vagy akár az egészet, amikor sanyargatjuk és lehetne még sorolni...

És igen, jógával is ki lehet csinálni a testet, de mivel nem? Nekem azért lett nagy szerelem a transztánc a jóga mellett, mert a jógás évek alatt megtanultam gondoskodni magamról, szeretni minden porcikámat, miközben kicsit el is vesztettem a test fizikai szabadságát, hiszen a jóga gyakorlása közben minden fegyelmezetten kontrollált, minden mozdulatnak megvannak a "szabályai" azért, hogy ne árts velük a testednek. 

Nekem pont emiatt a szabályozottság miatt van nagy szükségem a test és a mozdulatok teljes szabadságának a felfedezésére időről-időre, hogy a testem és a lelkem is kedvére követhesse a zenét, hogy mindig valami újat fedezzek fel önmagamról.

2018. szeptember 18., kedd

Henna

A jógával indult be nálam az az átfogó vonzalom a keleti dolgok iránt, ami egyre több arcát megmutatja. Most hennafestő tanfolyamra mentem és nagyon élvezem a gyakorlást, tele van a bal kezem és a lábaim is. Meg azoké is, akik a közelemben vannak. Ránézve a kezemre egy barátom kajánul megkérdezte, hogy ez egy újabb orientális passzió? Hát mit mondhatnék, igen, az!





Az Indiából beszerzett henna port keverem ki pasztává csak természetes alapanyagokból, ami nagyon jót tesz a bőrnek amellett, hogy abszolút bőrbarát. Egy házilag készített tölcsérrel viszem fel (olyan mint a cukrászoké). A természetes henna színe mindig barna, óvakodj a feketétől, ami egy kémiai vegyület már, de számomra érthetetlen módon Magyarországon nagyon sokan bátran kiülnek fesztiválokra és még gyerekekre is felkenik, pedig még égési sérülést is okozhat!

Miután kész a motívum 4-5 órán át vigyázni kell rá, hogy a bőrön maradjon, víz ne érje. Szárazon dörzsölhető le. 24 óra múlva éri el a végleges színét, és 1-3 hétig marad meg. Sajnos mivel meleg, párás klímán működik a leginkább, nálunk a nyárra szűkül le a szezonja.

A henna teljesen kiszűri a káros napsugarakat és meg is védi a bőrt, ezért Észak-Afrikában például teljesen beborítanak testrészeket vele. Ha mintával napozol, az a rész nem barnul le.

Indiában szerencsét és áldást hoz a henna és több ezer éves múltja van az esküvői szertartások során feldíszíteni vele a párt, illetve a családot is. A kismamáknak a köldökük köré festenek mandalát, ami szintén áldást jelent.

2018. augusztus 21., kedd

Varázslatos Baszkföld








Baszkföld az a hely, ahol az elemek inspirálnak, feltöltenek, együtt lüktetsz az óceánnal, a széllel, a homokkal és az ajándékát itt ritkán szóró nappal és semmit nem kell tenned, csak hagynod hogy visszatalálj önmagadhoz bármilyen messzire is kerültél......